Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Kamera dla komornika

2018-12-13
Kamera dla komornikaKamera interwencyjna została stworzona z myślą o dyskretnym, a jednocześnie precyzyjnym nagrywaniu czynności egzekucyjnych. Jej cechą charakterystyczną są niewielkie rozmiary, dzięki czemu może zostać zamontowana w dowolnym miejscu – w kieszeni płaszcza, torebce lub przy pasku od spodni. Tak poręczne urządzenie komornik zawsze będzie mógł mieć przy sobie.

Kamera dla komorników – dlaczego jest im potrzebna?
Od stycznia 2019 roku komornik będzie miał obowiązek nagrywania wszystkich czynności egzekucyjnych. Jest to korzystna zmiana z perspektywy komornika, gdyż kamera interwencyjna będzie jego zabezpieczeniem przed fałszywymi oskarżeniami dłużników. Takie urządzenie zapewnia przejrzystość działań interwencyjnych, dlatego w razie złożenia skargi na czynności komornika, możliwe będzie odtworzenie i dokonanie analizy rzeczywistego przebiegu czynności egzekucyjnych. Ponadto zgromadzone materiały będą wiarygodnym źródłem informacji dla przyszłych komorników.

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu kamery osobistej dla komorników?
Jednym z najważniejszych parametrów, które należy sprawdzić podczas zakupu urządzenia, jest rozdzielczość nagrywania. W tym przypadku nie powinna być mniejsza niż 720p. Minikamera TV-8600, mimo niewielkich rozmiarów, zapewnia wymaganą rozdzielczość. Jej zaletą jest również ruchomy klips, który pozwala na umieszczenie kamery osobistej dla komorników na dowolnej części garderoby. Na rynku dostępne są też inne modele minikamer, które są kompatybilne z kamerami interwencyjnymi – takie urządzenia oferują jednak zazwyczaj mniejszą rozdzielczość, dlatego nie spełniają ścisłych kryteriów w zakresie jakości nagrywanego materiału.



Dobra kamera dla komorników musi mieć wystarczającą ilość miejsca na karcie pamięci, która pozwoli na rejestrację kilku godzin pracy komornika. Jeśli będzie zbyt mała, nagrywanie działań interwencyjnych zostanie zakończone podczas wykonywania czynności lub starsze materiały będą zastępowane nowszymi. Taka sytuacja nie może mieć miejsca, dlatego najlepszym wyborem są kamery z pamięcią 32 GB, która wystarczy na minimum 11 godzin zapisu dla rozdzielczości 1080p. Ponadto wbudowana pamięć została zabezpieczona hasłem, dzięki czemu komornik nie będzie musiał martwić się o bezpieczeństwo zgromadzonych danych.

Równie ważna jest pojemność baterii w kamerze interwencyjnej dla komorników, która ma wpływ zarówno na zapas energii, jak i czas sprawności urządzenia w terenie. Kamera TV-8600 z wbudowaną baterią może pracować przez ok. 11 godzin w rozdzielczości 720p i ok. 7 godzin w rozdzielczości 1080p. Takimi osiągami nie mogą pochwalić się kamery osobiste z wymiennymi bateriami, które dodatkowo są mniej odporne na wodę i pył oraz są podatne na uszkodzenia.Kamery bez wbudowanego ekranu są lżejsze i tańsze, jednak ekran LCD daje możliwość wprowadzenia zmian bez konieczności podłączenia urządzenia do komputera. Kamery TV-8600 pozwalają na wprowadzenie numerów identyfikacyjnych, dlatego po zgraniu materiału, komornik będzie mógł przyporządkować pliki pod konkretną sprawę.

Kamera dla komorników TV-8600 – poznaj jej zalety
Jedna kamera – wiele zastosowań! Model TV-8600 sprawdzi się podczas rejestracji zarówno obrazu, jak i dźwięku, a nagrane materiały wiernie odzwierciedlają rzeczywistość, dzięki czemu bez problemu można dokonać identyfikacji osób. Za doskonałą jakość obrazu odpowiada szereg funkcji, które dostosowano do zadań specjalnych. Szeroki kąt widzenia urządzenia zapewnia rejestrowanie dużego obszaru, a dzięki niewielkim rozmiarom można ją ukryć w dowolnym miejscu, zachowując pełną swobodę ruchów podczas wykonywania obowiązków. Proponowana kamera dla komorników jest odporna na wodę, wstrząsy i upadki, dlatego doskonale sprawdzi się również w trudnych warunkach.
pixelpixel