- Martlet NXT to najbardziej zaawansowany, kompaktowy i cichy bezzałogowy statek powietrzny w rodzinie systemów Martlet.
Martlet NXT to najbardziej zaawansowany, kompaktowy i cichy bezzałogowy statek powietrzny w rodzinie systemów Martlet, produkowany przez holenderską firmę Height Technologies. Zaprojektowany z myślą o szybkim starcie i wyjątkowej przenośności, model NXT zapewnia nowy poziom możliwości w zakresie obserwacji z ukrycia.
Zaprojektowany we współpracy z klientami z sektora obronnego i bezpieczeństwa publicznego oraz z myślą o nich, Martlet NXT łączy w sobie łatwość obsługi z gotowością lotu w wymagających warunkach. Martlet NXT dysponuje odpornymi na zakłócenia systemami łączności, nawigacją niezależną od dostępności sygnału GPS oraz długi czas lotu, co znacznie poszerza zakres jego zastosowań.
Praca w środowisku bez GPS
Czas lotu z payloadem
Zasięg radiowy
Maksymalna siła wiatru
Dostętpne gimbale
| Model gimbala | Nighthawk-UZ | Raptor | Starling |
| Rozdzielczość RGB | 1280 x 720 px | 1280 x 720 px | 1280 x 720 px |
| Zoom RGB | 20x optyczny + 2x cyfrowy: 40x hybrydowy | 40x optyczny + 2x cyfrowy: 80x hybrydowy | 20x optyczny + 2x cyfrowy: 40x hybrydowy |
| Rozdzielczość IR | 1280 x 720 px | 1280 x 720 px | 640 x 480 px |
| Zoom IR | 4x cyfrowy | 8x cyfrowy | 8x cyfrowy |
| Opcjonalnie | Oświetlacz laserowy 850 nm (plamka 1 cm @ 1 km) | Oświetlacz laserowy 850 nm (plamka 1 cm @ 1 km) | n/d |
Składana, wytrzymała konstrukcja
Składana konstrukcja modelu NXT została zaprojektowana z myślą o operatorze, łącząc w sobie praktyczność taktyczną z wytrzymałością. Dzięki kompaktowej budowie cały system wraz z akcesoriami można spakować do jednego, poręcznego plecaka, co zapewnia łatwy transport, szybki montaż oraz mniejsze obciążenie fizyczne w terenie.

Specyfikacja techiczna
| Maks. masa startowa | 4 kg |
| Wymiary (złożony) | 28 x 20 x 15 cm |
| Wymiary (rozłożony) | 40 x 40 x 15 cm |
| Maks. czas lotu | 110 minut |
| Zasięg radiowy | 25 km |
| Klasa szczelności | IP54 |
| Temperatury pracy | Od -20 do +50°C |
| Odporność na walkę elektroniczną | Nawigacja optyczna (dzień i noc), frequency hopping, Optical flow |
| Dostępne payloady | Nighthawk UZ, Starling, Raptor |







